Biblioteka Wydziału Teologicznego jest biblioteką nowoczesną, która w swojej ofercie posiada również publikacje o charakterze relaksacyjnym.

W latach 50. wydawało się, że połączenie komiksu z Kościołem, czyli pierwiastka świeckiego ze świętym, jest bluźnierstwem. Współcześnie natomiast pokaźna liczba komiksów religijnych świadczy o zmianie stanowiska Kościoła.

Komiks może promować wartości chrześcijańskie w nieco odmienny, nowatorski sposób, docierając przy tym do młodych odbiorców.

Biblioteka WT od początku istnienia gromadzi i opracowuje komiksy o treści religijnej. Nabytki pochodzą głównie od darczyńców, ale Biblioteka nie stroni również od zakupów wartościowych pozycji. Dotyczą one przede wszystkim życia świętych, opowieści biblijnych i poszczególnych ksiąg Pisma Świętego.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy komiksów pozyskanych z bogatych zbiorów Biblioteki.

Wakacyjna wystawa na Wydziale Teologicznym to interesujące spędzenie czasu wolnego zarówno dla indywidualnego odbiorcy jak i grup zorganizowanych – półkolonii, kolonii oraz wycieczek przebywających w Szczecinie w okresie letnim.

Wystawa dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 15.00.

Tel. 91 444-14-62

Adres: Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego