Drodzy studenci, Odpowiadając na sytuację, w której się znaleźliśmy, pragniemy Was zaprosić do wspólnych działań skierowanych szczególnie do dzieci. W bieżącej i długofalowej perspektywie będziemy organizować miejsca opieki nad dziećmi oraz wspierać te już istniejące. Potrzebujemy Waszego zaangażowania, energii i pomysłów. Tworzymy bazę wolontariuszy i zapraszamy do współpracy.

Chcesz pomóc? Zgłoś się!

· Opieka

· Edukacja

· Animacja

Organizujemy również pomoc doraźną w konkretnych miejscach, które nas proszą o wsparcie (sortowanie darów, pakowanie, transport).

Zapraszamy studentów wszystkich kierunków.

Prosimy o zgłoszenia poprzez formularz:

Kontakt: dr Barbara Chojnacka – barbara.chojnacka@usz.edu.pl dr Edyta Sielicka – edyta.sielicka@usz.edu.pl

dr Lidia Marek – lidia.marek@usz.edu.pl

Wolontariat w zakresie tłumaczeń w języku ukraińskim bądź rosyjskim

„Zapraszamy do współpracy osoby mówiące w języku ukraińskim bądź rosyjskim, które mogłyby pomóc w charakterze tłumacza w kontaktach z osobami przybywającymi z Ukrainy.

Chętnych prosimy o kontakt z dr Agnieszką Krzanowską na adres mailowy (agnieszka.krzanowska@usz.edu.pl), która wyjaśni Wam, w których miejscach i w jakich godzinach jest potrzebna pomoc oraz na czym dokładnie będzie ona polegała”.