W dniu 23 października 2023 r. na Wydziale Teologicznym US odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2023/2024 oraz roku formacyjnego w Arcybiskupim Wyższym Seminarium Duchownym w Szczecinie.
W tym roku była ona wyjątkowa, bo połączona z obchodem 20. rocznicy utworzenia Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego 2003-2023.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą koncelebrowaną, której przewodniczył biskup zielonogórsko-gorzowski Tadeusz Lityński, a homilię wygłosił biskup koszalińsko-kołobrzeski
Zbigniew Zieliński.

Druga część uroczystości odbyła się na auli wydziałowej w obecności Władz Uniwersytetu Szczecińskiego z JM Rektorem na czele, Wojewody Zbigniewa Boguckiego, Prezydenta Miasta Szczecina Piotra Krzystka i wielu znakomitych gości. Podczas inauguracji padło dużo miłych słów oraz życzeń pod adresem wielu osób, które swoim poświęceniem i zaangażowaniem przyczyniły się do powstania naszego Wydziału. Uroczystość zwieńczył słowami alokucji arcybiskup Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński.

Wszystkim obecnym na inauguracji serdecznie dziękujemy za wspólne świętowanie, a studentom, szczególnie tym rozpoczynającym naukę na naszym wydziale, życzymy jak najlepszych wyników w nauce oraz zapału do poszukiwania prawdy i rozwijania swoich pasji. Nauczycielom akademickim i wszystkim pracownikom życzymy wielu sukcesów zawodowych oraz udanego kolejnego roku akademickiego.