23 listopada 2022 r. (w środę) o godz. 16:00 zapraszamy na warsztaty metodyczne dla nauczycieli historii. Webinarium „Znaczenie misji Ottona z Bambergu dla historii Pomorza Zachodniego i dla Polski” jest skierowane do nauczycieli na wszystkich poziomach edukacji. W czasie warsztatów zostaną zaprezentowane przykładowe scenariusze lekcji przybliżające znaczenie chrystianizacji Pomorza. Uczestnicy poznają przykładowe scenariusze lekcji wraz z sugestiami możliwości adaptacji ich do własnych, np. regionalnych, potrzeb. Webinarium jest bezpłatne i można w nim wziąć udział za pośrednictwem platformy MS Teams.

Uczestnicy webinarium zarejestrowani poprzez bazę Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie otrzymają zaświadczenie o uczestnictwie.

Webinarium zostanie poprowadzone przez dra Tomasza Skoniecznego, doradcę metodycznego nauczycieli historii w Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie.

Warsztat został przygotowany we współpracy naszego Wydziału z Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie i jest jednym z zadań realizowanych w ramach projektu badawczego „Chrzest Pomorza w dziejach Polski i Europy: jubileusz 900-lecia”.